- Zdrowie

Rehabilitacja kręgosłupa w segmencie lędźwiowym

Przesiadujący styl życia, brak aktywności fizycznej i naganna sylwetka ciała całkowicie prowadzi do wielu bolączek krzyża. Pośród klientów przybywających do gabinetu rehabilitantów, niezwywkle często powiada się o silnym, trwożącym ucisku kręgosłupa w sektorze lędźwiowym. Rehabilitacja wybywa temu strapieniu na wprost oraz podpowiada paręnaście różnych taktyk, dzięki którym prawdopodobnie możemy uwolnić się od potocznego kłucia krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Wyróżniona metoda rehabilitacyjna polega na naklejaniu do skóry dodatkowych elektrod na poziomie ucisku, lecz jak również nie koniecznie. Ekstra. poprzez elektrody przebiega światło o uśrednionym, bądź wybujałym woltażu. Co zdobywamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Otóż, energia stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, a w związku z powyższym regeneruje mięśnie oraz nerwy, a tym podobnym je relaksuje.

Prócz tego manewr rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną nadplanową korzyść, otóż ożywia układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a klarowniej nazywając konwencjonalnie obsadza nas w bardzo wyśmienity nastrój. Tak jak już nadmieniono parę zdań wcześniej ten rodzaj rehabilitacji spożytkowywany jest w przeciągających się stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich następczych.

Zapowiada się też, że tej metody rehabilitacyjnej przypuszczalnie nie można zastosować u jednostek z nieprawidłowościami pracy serca jak też u osobowości z implantowanymi rozrusznikami serca. W przypadku jednostek powyżej nadmienionych faktycznie można użyć odmienne metodyki rehabilitacyjne, na potwierdzenie aktywności ogólnousprawniające realizowane na sali rehabilitacyjnej.